SZKOLENIA

VLOS
NSTS – 01
NSTS – 02
PILOT DRONA W ZASIĘGU WZROKU

Zostań pilotem, operatorem drona – zapisz się na szkolenie VLOS do wykonywania lotów dronem w zasięgu wzroku (NSTS-01 / NSTS-02).

Kupiłeś drona, ale nie wiesz jak go bezpiecznie używać? Zastanawiasz się, czy możesz wystartować nim przed domem lub na własnej działce? Słyszałeś o jakiś strefach lotniczych, ale nie do końca wiesz o co chodzi? No i czy muszę zgłaszać każdy lot w aplikacji DroneRadar? Kiedy potrzebuję kamizelki? O co chodzi z tymi klasami dronów? Czy wystarczy mi kategoria otwarta A1/A3? Gdzie i jak zdać egzamin na drona? Głowisz się jak zrobić fajne ujęcie lotnicze, które widziałeś na YouTube? Chcesz zarabiać na lataniu dronem? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedź brzmi TAK, to nasz kurs pilota, operatora drona jest właśnie dla Ciebie!

Działamy sprzedażowo i szkoleniowo w całej Polsce! Oferujemy kurs latania dronem z dofinansowaniem do 80% ze środków Unii Europejskiej, Powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy oraz z rabatami przy zakupie dronów w Naszym sklepie. Promocje i rabaty czasowe nie łączą się.

CENA SZKOLENIA VLOS DO 4KG W NAJPOPULARNIEJSZYM SCENARIUSZU „NSTS-01”:

3 dni, kursy w tygodniu i weekendowe w Ośrodku Szkolenia i Egzaminowania Pilotów Dronów.

LIMITOWANA CENA PROMOCYJNA (liczy się kolejność zgłoszeń) 773,98 zł netto (952 zł brutto) w przypadku kursów grupowych e-learning.

Kupując jakikolwiek Nasz kurs na pilota drona np. VLOS, NSTS-01 w cenie 952 zł brutto otrzymujesz: 

 • szkolenie teoria webinarium na żywo
 • materiały szkoleniowe
 • dostęp do platformy szkoleniowej
 • indywidualne zajęcia praktyczne 1 na 1 z instruktorem
 • wynajem drona na kurs
 • organizację egzaminu
 • rabaty na zakupy w naszym sklepie
 • doradztwo i wsparcie techniczne

Wraz z początkiem 2021 roku zaczęły obowiązywać nowe unijne regulacje prawne i zasady wykonywania lotów dronami w Unii Europejskiej. Jeśli nadal gubisz się w nowych wytycznych UE, koniecznie sprawdź nasz autorski kurs „Drony, a nowe prawo UE”. Natomiast jeżeli chcesz wykonywać loty w miastach, blisko ludzi, dronem cięższym niż 250 gram, loty o wyższym ryzyku, dronami, które nie posiadają certyfikacji (C0,C1,C2,C3,C4) takimi jak DJI Mavic 2 Pro, Phantom 4, Inspire, Yuneec H3 lub H520, Autel Evo, Parrot Anafi lub cięższymi, to najlepszym rozwiązaniem będzie kurs operatora drona na NSTS-X (skrót oznacza Krajowy Scenariusz Standardowy), gdzie w miejscu X wstawia się oznaczenie liczbowe konkretnego uprawnienia, tak, jak poniżej:

NSTS-01– możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku) + FPV (z goglami na głowie), dronem o masie do 4kg w kategoriach: MR – multirotor (np. DJI Mavic Air 2, Mavic 2 Pro, DJI Phantom), A – samolot (np. Parrot Disco), H – helikopter
NSTS-02– możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku), dronem o masie do 25kg, ale tylko w kategorii MR – multirotor (np. DJI Matrice 300 RTK, Matrice 600)
NSTS-03– możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku), dronem o masie do 25kg, ale tylko w kategorii A – samolot (np. Autel Robotics Dragonfish)
NSTS-04– możesz latać VLOS (w zasięgu Twojego wzroku), dronem o masie do 25kg, ale tylko w kategorii H – helikopter Krajowe Scenariusze standardowe:
NSTS-05 – BVLOS <4 kg
NSTS-06 – BVLOS na multirotor (MR) <25kg
NSTS-07 – BVLOS na samolot (A)<25kg
NSTS-08 – BVLOS na helikopter (H)<25kg

Kurs obsługi drona to inwestycja w bezpieczeństwo! Przed wyborem ośrodka szkoleniowego warto zapoznać się z opiniami kursantów, dokładnym zakresem usługi, liczbą przeszkolonych osób, okresem działania w branży jakością i łatwością kontaktu z instruktorami, tym bardziej, że popularność dronów rośnie, a razem z tym liczba podmiotów szkolących, które nie do końca spełniają zarówno Twoje oczekiwania, jak i wytyczne z Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Na kursach UAVO VLOS szkolimy operatorów dronów od 2014r. Dzięki nam legalnie latają już setki wykwalifikowanych operatorów dronów w Polsce! Szkoliliśmy m.in. Polskie Służby Specjalne, Wojsko Polskie, Straż Graniczną, Straż Pożarną, Straż Miejską, TVN, operatorów kamer z telewizji, dziennikarzy, kadry menadżerskie, inżynierów i naukowców, przedsiębiorców, fotografów, hobbystów. Nasi instruktorzy kilkukrotnie wypowiadali się w mediach w roli eksperta ds. dronów np. w telewizji Fakty TVN czy magazynie FORBES.

Szkolenie Ratowników TOPR na Pilotów Dronów
Szkolenia indywidualnie i dla przedsiębiorców, influencerów, youtuberów
Szkolenie Trenerów Kadry Narodowej Piłki Nożnej

Zapisz się już teraz na nasz specjalny kurs na pilota drona przygotowujący do kategorii szczególnej NSTS-01 VLOS do 4kg, w ramach którego otrzymasz:

 • wiedzę teoretyczną zgodną z wymogami i programem ULC oraz zakresem egzaminu na świadectwo kwalifikacji UAVO,
 • warsztaty i szkolenia praktyczne na multicopterach DJI i YUNEEC,
 • szczegółowe drukowane materiały szkoleniowe potrzebne do egzaminu teoretycznego,
 • dokumenty do egzaminu oraz wydania świadectwa kwalifikacji,
 • możliwość podpisania najkorzystniejszego ubezpieczenia indywidualnego OC – opcjonalnie,
 • egzamin końcowy 
 • certyfikat ukończenia szkolenia, czyli tzw. prawo jazdy na drona,
 • porady doświadczonych instruktorów, operatorów UAV,
 • wyżywienie i pomoc w dojeździe, zakwaterowaniu w przypadku wybranej opcji szkoleń stacjonarnych.

CENA SZKOLENIA NSTS-01 (UAVO VLOS) NA PILOTA DRONA W ZASIĘGU WZROKU – CERTYFIKAT KOMPETENCJI PILOTA DRONA :

3 dni, kursy w tygodniu i weekendowe.

CENA 952 zł brutto

W cenie zawarty jest 14h kurs teoretyczny i 4h indywidualnych zajęć praktycznych spędzonych z instruktorem, wynajem dronów i akumulatorów na szkolenie, materiały szkoleniowe.

Doszkalający kurs na drony praktyczny – loty dronem 1h – 150 zł brutto.

W cenie mają Państwo również możliwość skorzystania z profesjonalnych symulatorów lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi w dniach, w których odbywa się szkolenie..

CEL SZKOLENIA VLOS

Celem szkolenia jest poszerzenie, zaktualizowanie lub ugruntowanie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie prawa lotniczego, zasad wykonywania lotów w zasięgu wzroku, wiedzy o człowieku jako operatorze BSP, bezpieczeństwa wykonywania lotów i sytuacjach niebezpiecznych oraz obsługi, budowy i działania systemów i podzespołów BSP. Cel biznesowy szkolenia UAVO to zdobycie odpowiednich umiejętności pilotażu drona i po zdaniu egzaminu państwowego uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji UAVO. Operator drona zyskuje uprawnienia VLOS do komercyjnego użytkowania bezzałogowego statku latającego w zasięgu wzroku operatora. Posiadając te uprawnienia, można legalnie świadczyć usługi z wykorzystaniem drona, wykonując fotografie, filmy, inspekcje czy monitoring.

GDZIE ODBYWA SIĘ KURS NA OPERATORA DRONA?

Kurs VLOS z obsługi dronów przygotowujący do egzaminów państwowych na świadectwo kwalifikacji operatora drona, czyli UAVO, prowadzimy w całej Polsce w dużych salach konferencyjnych lub online w zależności od wybranej formy kursu. Część praktyczna odbywa się na obiektach sportowych lub prywatnych. W szczególności w miastach: Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdynia, Bydgoszcz, Łódź, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Radom, Ostrów Wielkopolski, Leszno, Piła, Konin lub okolicach tych miast.

KADRA PRZEPROWADZAJĄCA KURS NA PILOTA DRONA

Zajęcia i szkolenia są prowadzone przez kadrę dydaktyczno-instruktorską posiadającą kwalifikacje i uprawnienia odpowiednie do rodzaju i zakresu prowadzonego szkolenia lotniczego.  Jesteśmy zespołem  licencjonowanych operatorów UAV i instruktorów posiadających wszelkie wymagane uprawnienia wydawane przez ULC. Posiadamy uprawnienia UAVO TOR, INS, BVLOS, VLOS./p>

DLA KOGO JEST KURS OPERATORA DRONA?

Kurs operatora drona UAVO VLOS jest przeznaczony dla kandydatów na operatora bezzałogowych statków powietrznych/pilotów RPAS oraz wszystkich miłośników technologii bezzałogowych. Nie musisz mieć doświadczenia, ani nawet swojego drona! Zapewniamy sprzęt niezbędny do przeprowadzenia szkolenia.

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE VLOS?

Szkolenie VLOS można realizować na Twoim lub naszym sprzęcie specjalnie przerobionym w tryb trener-uczeń lub korzystając z naszych dronów marki DJI i YUNEEC. Szkolenie na NSTS-01, NSTS-02, NSTS-03, NSTS-04 odbywa się w ośrodku szkoleniowym i trwa 3 dni. Otrzymujesz pełne materiały szkoleniowe, a na końcu podchodzisz do egzaminu sprawdzającego wiedzę z wykładów oraz części praktycznej i trzymujesz dyplom ukończenia kursu obsługi drona. Podczas szkoleń masz możliwość darmowego i nieograniczonego korzystania z symulatora lotów.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE?

Zapisy na szkolenia przyjmujemy mailowo lub telefonicznie:

Email: biuro@yuneec-dron.pl

Liczba miejsc dla kursantów jest ograniczona – o rezerwacji miejsca na kurs obsługi drona decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatą pełnej kwoty za szkolenie na konto bankowe. 

PROGRAM SZKOLENIA NSTS-01 (UAVO VLOS)

Poniżej przedstawiamy program szkolenia teoretycznego i praktycznego do uzyskania uprawnienia podstawowego do wykonywania lotów w zasięgu wzroku (VLOS) wpisywanego do świadectwa kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego używanego w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe (UAVO):

Szkolenie teoretyczne NSTS-01 (UAVO VLOS)

Szkolenie teoretyczne trwa 2 dni, są to wykłady i warsztaty tematyczne. Sumaryczny czas trwania szkolenia teoretycznego to 14-16 godzin zegarowych. Czas trwania zajęć z poszczególnych przedmiotów określa podmiot szkolący. Na koniec przeprowadzany jest teoretyczny egzamin wewnętrzny. Szkolenie obejmuje swoim zakresem następujące przedmioty:
1. Prawo lotnicze
2. Ograniczenia i możliwości człowieka
3. Procedury operacyjne
4. Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko w powietrzu
5. Ogólna wiedza na temat systemów bezzałogowych statków powietrznych
6. Meteorologia
7. Osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego w locie
8. Techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi.

Szkolenie praktyczne NSTS-01 (UAVO VLOS)

Szkolenie praktyczne składa się z ćwiczeń naziemnych i ćwiczeń w locie. Kolejność ćwiczeń ustala instruktor prowadzący szkolenie. Podmiot szkolący  może dodatkowo wprowadzać do szkolenia własne ćwiczenia mogące pomóc w opanowaniu ćwiczeń wskazanych w poniższym zestawieniu. W czasie szkolenia praktycznego instruktor stale monitoruje postępy kursanta w szkoleniu. Kolejne etapy szkolenia są realizowane przez kursanta po opanowaniu poprzednich. O dopuszczaniu do kolejnych etapów szkolenia decyduje instruktor. Na koniec przeprowadzany jest praktyczny egzamin wewnętrzny.

DZIAŁ I: PRZYGOTOWANIE DO LOTU
1. Przygotowanie operacyjne do lotu
2. Ocena miejsca wykonywania lotów
3. Wyznaczenie i zabezpieczenie miejsca startu i lądowania
4. Przygotowanie się operatora i obserwatora (jeżeli bierze udział w lotach) do wykonania lotów
5. Korzystanie z dostępnych narzędzi wspomagających bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej

DZIAŁ II: BEZPIECZNE WYKONYWANIE CZYNNOŚCI LOTNICZYCH
1. BHP w lotnictwie bezzałogowym
2. Udział obserwatora w lotach
3. Wykorzystanie „check listy” jako dobrej praktyki w procesie wykonania operacji lotniczych
4. Czynności w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych

DZIAŁ III: OBSŁUGA NAZIEMNA I OCENA ZDATNOŚCI DO LOTU
1. Kontrola urządzeń zdalnego sterowania i transmisji radiowej
2. Kontrola reakcji BSP na sygnały urządzeń zdalnego sterowania
3. Kontrola układu napędowego i źródła zasilania
4. Kalibracja czujników i urządzeń nawigacyjnych
5. Programowanie systemów awaryjnych

DZIAŁ IV: WYKONYWANIE PROCEDUR PILOTAŻOWYCH NORMALNYCH ORAZ PROCEDUR MAJĄCYCH ZASTOSOWANIE W SYTUACJACH NIEBEZPIECZNYCH I AWARYJNYCH
1. Wykonywanie procedur pilotażowych normalnych – ćwiczenia w locie (w przypadku kategorii MR i H wykonywane w trybie utrzymywania wysokości – nawigacja satelitarna wyłączona):
Ćwiczenie 1. Start i lądowanie
Ćwiczenie 2. Zawis ze zmianami wysokości lotu (we wszystkich orientacjach względem operatora)
Ćwiczenie 3. Lot po kwadracie poziomym, ze zmianami wysokości lotu i zatrzymaniem 2-3 sek. na wierzchołkach w przypadku kategorii MR, H, przodem do kierunku lotu.
Ćwiczenie 4. Krążenie (przodem do kierunku lotu)
Ćwiczenie 5. Ósemka pozioma (tyłem do operatora)
2. Wykonywanie procedur mających zastosowanie w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych – ćwiczenia w locie (w przypadku kategorii MR i H mogą być wykonywane z włączoną nawigacją satelitarną)
Ćwiczenie 6. Zmiany trybu lotu (ATTI/GPS/ATTI) podczas lotu po prostej
Ćwiczenie 7. Aktywacja i dezaktywacja systemów awaryjnych
Ćwiczenie 8. Lądowanie na komendę instruktora prowadzącego szkolenie (symulacja awaryjnego lądowania, może być ćwiczona bez przyziemienia)
Ćwiczenie 9. Odejście w górę (np.: w przypadku pojawienia się człowieka na lądowisku)
Ćwiczenie 10. Unik z opadaniem (zwiększenie prędkości postępowej)
Ćwiczenie 11. Nagła zmiana kierunku i wysokości lotu (zapobieganie kolizjom)
Ćwiczenie 12. Autorotacja

Przykładowy harmonogram kursu UAVO VLOS

Dzień 1 – teoria
08:00 – 16:00
Dzień 2 – teoria + pisemny egzamin teoria
08:00 – 16:00
Dzień 3 – loty praktyczne + praktyczny egzamin
Część praktyczna umawiana jest indywidualnie godzinowo z każdym kursantem w pierwszym dniu szkolenia.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZE SZKOLENIE UAVO VLOS NSTS-01?

1) Grupowe szkolenie teoretyczne VLOS NSTS-01

Stawiamy na jakość, dlatego stacjonarnie szkolimy w małych grupach 6-10 osób, online od 3 osób. Kurs operatora drona prowadzi zawsze kilku instruktorów UAVO, więc Twoje pytanie nigdy nie pozostanie bez odpowiedzi.

2) Indywidualne szkolenie praktyczne VLOS NSTS-01

Szkolimy indywidualnie – 1 instruktor na 1 kursanta (w przeciwieństwie do większości placówek), bo ważniejsze jest dla nas Twoje bezpieczeństwo w powietrzu i efektywność lotów niż masowe szkolenie operatorów dronów.

3) Wynajem drona/akumulatorów na czas szkolenia

Nie musisz mieć swojego drona na szkolenie, bo będziesz latać na naszych dronach bez dodatkowych opłat i ukrytych kosztów! Chcesz latać na swoim dronie, ale masz zbyt mało akumulatorów? To nie problem, również Ci je wypożyczymy na czas kursu!

4) Drukowane materiały szkoleniowe

Wyselekcjonowana, sprawdzona wiedza bez zbędnych zapisów i niejasnych schematów. Materiały edukacyjne aktualizujemy zawsze po nawet najmniejszych zmianach w wymogach szkoleniowych ULC, nowelizacjach ustaw i rozporządzeń, dlatego masz pewność, że Twoja wiedza jest aktualna. Dostajesz pełen zakres materiałów (ok 200 stron A4), a nie okrojony skrypt szkoleniowy.

5) Pełne wyżywienie: obiad, ciastka, kawa, herbata, napoje

Dotyczy kursów stacjonarnych. Głodny, nie skupisz się na słuchaniu wykładów, tylko burczącego brzucha, dlatego każdy z uczestników kursu na pilota drona wybiera z karty dań to, na co ma ochotę każdego dnia szkolenia.

6) Egzamin wewnętrzny sprawdzający wiedzę po kursie

Sprawdzamy, czego się nauczyłeś, a z czym masz problemy. Omawiamy egzamin wewnętrzny z kursantami, dzięki temu w prosty sposób wiesz, na co musisz zwrócić szczególną uwagę podczas nauki.

7) Organizacja egzaminu końcowego

Zaliczenie egzaminu pozwala na wydanie certyfikatu kompetencji pilota.

8) Rabaty w Naszym sklepie

Doceniamy kursantów, dlatego możesz liczyć na niespotykanie atrakcyjne ceny dronów i akcesoriów (do -15%). Rabaty dotyczą również usług serwisu i diagnostyki bezzałogowych statków powietrznych (do-20%), szkoleń produktowych (do-20%), podwyższenia uprawnień TOM i szkoleń BVLOS (do-30%). Rabaty obowiązują przez rok od daty zakończenia kursu.

9) Certyfikat i zaświadczenie ukończenia szkolenia lotniczego

Otrzymasz nie tylko wymagane urzędowo zaświadczenie ukończenia kursu, ale też certyfikat, który ozdobi Twoje biuro i poświadczy posiadane kwalifikacje!

10) Świetna atmosfera szkolenia i praktyczna wiedza

Szkolenie odbędziesz w jednym z pierwszych ośrodków szkoleniowych w kraju (sieć Poznań, Wrocław, Łódź, Warszawa, Gdynia, Kraków). Kurs obsługi drona zostanie przeprowadzony przez doświadczonych instruktorów-praktyków, którzy zdobyli uprawnienia UAVO jako jedni z pierwszych w kraju i aktywnie współtworzą środowisko bezzałogowych statków powietrznych w Polsce. Szkolimy też służby mundurowe i polskie służby specjalne.

11) Dostęp do zamkniętej grupy wsparcia UAV Technology

To, że zakończyłeś szkolenie u nas, nie oznacza końca naszego wsparcia, dlatego otrzymasz dostęp do specjalnej zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebooku, w której są wyłącznie uczestnicy naszych szkoleń. Możesz tu zadawać pytania, dzielić się swoimi sukcesami, a także rozmawiać z kolegami i koleżankami z kursu latania dronem. Komunikatywność, to nasza żelazna zasada.

12) Rabaty dla zorganizowanych grup

Zaproś znajomych na kurs i odbierz zniżkę! Benefit odbiera każdy, zarówno Ty, jak i osoba, którą zapraszasz na kurs, więc zaproszona osoba z pewnością będzie Ci wdzięczna ?
Ty + 1 dodatkowa osoba = zniżka 10% dla wszystkich
Ty + 2 dodatkowe osoby = zniżka 15% dla wszystkich
Ty + 3 lub więcej dodatkowe osoby = zniżka 20% dla wszystkich
Ty + 4 lub więcej dodatkowych osób = zniżka 25% dla wszystkich

13) Renoma i świetne opinie kursantów

FAQ VLOS – najczęściej zadawane pytania o szkolenia, egzaminy na operatorów dronów i świadectwo kwalifikacji – licencje na drona:

Czy mogę odbyć ćwiczenia praktyczne dronem w innym dniu?

Tak, w szczególności jeżeli warunki meteorologiczne są niekorzystne. Możesz też po wcześniejszej konsultacji z ośrodkiem szkoleniowym IRONSKY ustalić indywidualne godziny części praktycznej szkolenia UAVO VLOS. Czy na szkolenie praktyczne muszę mieć swojego drona? NIE. Szkolimy na dronach marki DJI lub własnych konstrukcjach ośrodka szkoleniowego. Nie ponosisz żadnych kosztów za użytkowanie dronów w trakcie kursu. Czy będziemy latać z włączonym GPS? Nie. Wykonujemy loty zgodnie z wymogami ULC, wyłącznie w trybie bez stabilizacji GPS, czyli trybach ATTI, ALH, w których dron utrzymuje się na konkretnej wysokości, ale wiatr może przesuwać go na boki. W jakie dni odbywają się szkolenia? Mamy zazwyczaj dwa rodzaje szkoleń weekendowe (piątek, sobota, niedziela) i w tygodniu (poniedziałek, wtorek, środa). Dla większych zorganizowanych grup dostosujemy się indywidualnie w wybrane dni i godziny. Czy muszę mieć badania lekarskie na licencje na drona? Nie. Od 2021r. zniesiony został wymóg badań lotniczo lekarskich i nie ma wymogu posiadania orzeczenia lotniczo lekarskiego do wykonywania lotów dronami. Czy osoba niepełnoletnia może przyjść na kurs? Od jakiego wieku wydawane jest Świadectwo Kwalifikacji UAVO?Tak. Na szkolenie UAVO może przyjść osoba niepełnoletnia, od 16 roku życia (docelowo ma być obniżone nawet do 14 roku życia)