Najszybszy dron na świecie lata ponad 300 km/h.

on
Categories: Bez kategorii

Red Bull, marka, która zawsze przekracza granice, właśnie wypuściła niesamowity materiał filmowy przedstawiający nowy samochód F1 Maxa Verstappena, a wszystko to zostało sfilmowane przez wykonanego na zamówienie drona. Dron został skonstruowany przez Dutch Drone Gods przy pomocy działu Advanced Technologies firmy Red Bull.

W czasie prac rozwojowych, który trwał ponad rok, opracowano nowe, lekkie materiały i części aerodynamiczne, aby osiągnąć redukcję masy o 10 procent. Próbne testy przeprowadzone na torach F1 z użyciem prawdziwych samochodów wyścigowych pokazały zespołowi, jak szybki jest opracowany przez nich nowy dron.

Po pierwszej udanej jeździe na RB19 na torze Silverstone Dutch Drone Gods współpracowało z Red Bull Advanced Technologies (RBAT), aby określić obszary wymagające ulepszeń. Wykorzystując bogactwo informacji RBAT, pomyślnie zajęli się wszystkimi krytycznymi punktami, które wymagały uwagi przed przeprowadzeniem kolejnego testu.

Praca nad najszybszym dronem „Red Bull Drone 1” z Red Bull Advanced Technologies

Po zakończeniu zmian i modernizacji projektu firma Red Bull Advanced Technologies pomagała w produkcji elementów konstrukcyjnych. Zajęli się produkcją daszków z włókna szklanego, konstrukcji wewnętrznych i ramion węglowych. Aby uzyskać dopracowany wygląd, fachowo pomalowali sprayem baldachim i płaty, dodając niestandardową kalkomanię jako wykończenie.

Efektem pracy zespołu jest dron, który jest szybszy niż samochód F1, jeśli można w to uwierzyć. Red Bull twierdzi, że dron jest w stanie przyspieszyć dwa razy szybciej niż samochód F1. Oznacza to, że ten dron może rozpędzić się do 300 km/h w zaledwie cztery sekundy, a następnie osiągnąć prędkość maksymalną ponad 350 km/h. Bateria drona Red Bulla działała około trzech minut.