MAPOWANIE 3D ZA POMOCĄ DRONA H520

on
Categories: Blog

Drony są szybkie, dokładne i łatwe w obsłudze, dlatego zrewolucjonizowały przemysł cyfrowego mapowania, modelowania i nie tylko. Komercyjny heksakopter H520 oraz specjalnie przystosowana do tego drona aplikacja Pix4D Capture dają ogromne spektrum zastosowań m.in. dla służb bezpieczeństwa, inżynierów budownictwa czy geodetów, umożliwiając zbieranie precyzyjnych, georeferencjonowanych danych wizualnych do tworzenia ortofotomap i modeli 3D.

POBIERZ ZA DARMO

Aplikacja jest dostępna w Sklepie Google Play za darmo. Umożliwia ona planowanie nalotu pod kątem mapowania i modelowania, oraz pozwala na pozyskiwanie danych i obrazów w sposób idealnie przystosowany do dalszej obróbki w oprogramowaniu Pix4D. Dzięki integracji aplikacji z aparaturą ST16S dron i aplikacja Capture są połączone bez pośrednictwa jakichkolwiek innych urządzeń. To połączenie umożliwia płynne planowanie i wykonanie misji.

OBSZARY ZASTOSOWAŃ

Dzięki szczegółowości danych wizualnych zebranych za pomocą połączenia H520 i Pix4D Capture policja może odtworzyć miejsce przestępstwa w 3D, inżynierowie mogą tworzyć dokładne modele budynków, a personel służb ratowniczych może opracować mapę obszaru kryzysowego. Obróbka w jednym z programów z serii Pix4D daje cały wachlarz możliwości, od georeferencjonowanych ortofotomap wysokiej rozdzielczości, poprzez modele powierzchniowe, po teksturowane modele 3D i chmury punktów.

PAKIETY OPROGRAMOWANIA

Aplikacja Pix4D Capture umożliwia zaplanowanie misji i zebranie danych zoptymalizowanych pod kątem dalszej obróbki w programach z rodziny Pix4D. Programy te to:

Pix4D AG
Profesjonalne oprogramowanie do mapowania
Opracowane specjalnie pod kątem wykorzystania w nowoczesnym rolnictwie precyzyjnym
Generuje mapy wielu indeksów roślinnych takich jak NDVI i inne, pomaga w tworzeniu mapy zaleceń nawożenia

Pix4D BIM
Dokumentacja, pomiary i analiza budowli i placów budowy
Tworzenie fotorealistycznych modeli 3D do pomiarów objętości oraz powierzchni
Dokumentacja postępów budowy, możliwość porównania stanu rzeczywistego z projektem

Pix4D Model
Tworzenie modeli 3D ze zdjęć, eksport do standardowych formatów plików modeli 3D
Wizualizacje wideo przelotu przez obiekt
Tworzenie modeli 3D do druku 3D
Szczególnie odpowiednie dla prototypów przemysłowych, modeli architektonicznych

Pix4D Mapper
Tworzenie i georeferencja modeli 3D oraz map 2D wraz z bardzo dokładnym odwzorowaniem pozycji geograficznej całego obszaru
Odpowiedni do modelowania miast, rekonstrukcji wypadków, zastosowań związanych z ochroną środowiska
Najczęstsze rodzaje danych wyjściowych: cyfrowe modele powierzchni, ortomozaika, obliczenia objętości i powierzchni, kontury, modele strukturalne 3D, termografia