ATMON FL OTRZYMAŁ CERTYFIKAT YCAP

on
Categories: Blog

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z głównych globalnych zagrożeń dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Globalny problem wymaga lokalnych rozwiązań. Aby osiągnąć odpowiednią jakość powietrza, warto zacząć od źródeł i lokalizować punkty emisji zanieczyszczeń. W przypadku dronów praca w powietrzu to ich naturalne środowisko, tu mogą zrobić najwięcej. Stąd jednym z pierwszych urządzeń w programie certyfikacyjnym YCAP Yuneec jest mobilne laboratorium Atmon FL.

Czyste powietrze, zdrowie i jakość życia zależy zarówno od każdego z nas, jak i pracy obiektów przemysłowych. Dzięki Atmon FL możemy lokalizować zarówno gospodarstwa domowe, które spalają szkodliwe materiały, jak i instalacje fabryczne, które emitują niebezpieczne substancje do atmosfery. W ten sposób możemy w chwili obecnej chronić nasze środowisko naturalne. Wszystkie działania są nieinwazyjnie prowadzone z powietrza. Możemy efektywnie sprawdzać wiele obiektów bez zakłócania spokoju i koncentrować się na tych, które rzeczywiście mają negatywny wpływ na środowisko naturalne. Atmon FL jest również wykorzystywany w pracy zespołów ratownictwa chemicznego, gdzie wypadki z potencjalnie trującymi substancjami chemicznymi. Wykonywanie czynności bezzałgowo przy pomocy drona zmniejsza ryzyko podejmowane przez ratowników.

Program YCAP

Certyfikacja Atmon FL w programie YCAP jest wynikiem wieloletniej współpracy pomiędzy firmą Yuneec a polskim dystrybutorem AeroMind. Atmon FL jest produkowany przez firmę Nanosens, która od ponad 20 lat specjalizuje się w produkcji profesjonalnych urządzeń do wykrywania i pomiaru stężeń substancji gazowych która. Dzięki certyfikacji YCAP wszystkie zainteresowane podmioty moja pewność, że drony H520 i H520E wraz z Atmon FL są wzajemnie kompatybilne. Bezpieczeństwo w powietrzu jest priorytetem dla rozwiązań firmy Yuneec. YCAP zapewnia efektywne wykorzystanie szerokiej gamy nowych zastosowań. Drony H520 i H520E posiadają pełną gwarancję producenta w zestawach określonych przez YCAP.

Dedykowany do pracy w powietrzu

Przy projektowaniu Atmona FL położono nacisk na konstrukcję urządzenia dedykowanego do pracy w powietrzu. Jest lekki (poniżej 300g) i ma aerodynamiczny kształt. Kluczowymi walorami są własne zasilania, niezależna rejestracja współrzędnych GPS oraz dodatkowa transmisja danych do operatora.

Różnorodność modułow

Atmon FL jest urządzeniem swobodnie konfigurowalnym w zależności od potrzeb klienta. Cały asortyment obejmuje 14 czujników, dla których analizator posiada 6 gniazd. Dostępne moduły to m.in. formaldehyd, amoniak, chlorowodór i wiele innych. Na życzenie klientów możliwe jest przygotowanie nowych czujników dla konkretnej substancji. Dodatkowo, w każdej podstawowej wersji mamy dostęp do takich danych jak: wilgotność względna, temperatura, ciśnienie atmosferyczne, pozycja, wysokość i czas. Przygotowane zostały są trzy fabryczne zestawy predefiniowane: URBAN IURBAN II do badania jakości powietrza oraz najbardziej popularny ostatnio S.M.O.K. do weryfikacji dymu z kominów domowych. Więcej o specyfikacji tutaj.


Komunikat Yuneec