UWAGA! PRZERWANE ŁAŃCUCHY DOSTAW W PODZESPOŁACH DRONÓW, TRUDNOŚCI LOGISTYCZNE – OSTATNIE DRONY W MAGAZYNACH NA NAJBLIŻSZY KWARTAŁ

on
Categories: Blog

BRAK TERMINÓW DOSTAW I STAŁYCH CEN

Zarówno pandemia jak i problemy geopolityczne dają nam już odczuć w branży dronowej problemy z łańcuchem dostaw. Na całym świecie obserwujemy utrudnienia w produkcji nowych urządzeń. Brakuje kluczowych surowców i podzespołów. Już kilkukrotnie w przeciągu ostatnich tygodni zarejestrowaliśmy niedostępność towarów na magazynach europejskich takich marek jak DJI, AUTEL i YUNEEC. Mamy w tej chwili do dyspozycji dosłownie ostatnie sztuki i to nie wszystkich profesjonalnych modeli. Taka sytuacja w ostatnim miesiącu roku, który dla biznesu i administracji jest szczytem sezonu zakupowego, jest nietypowa dla branży dronowej. Wiemy jak wiele projektów w tym okresie się finalizuje. Dlatego rekomendujemy wykorzystanie dronów, które w tej chwili są jeszcze dostępne.

ZATORY W PORTACH

Od kilku miesiecy powstają zatory w ważnych, z punktu widzenia logistyki, portach morskich. Ten problem dotyczy zwłaszcza portów, gdzie przyjmowane są transporty z Azji. Generuje to wyższe koszty transportu, wydłużone czasy na dostawy. Kulminacji można spodziewać się w najbliższych tygodniach.

DRONY JAK SAMOCHODY

7,7 mln samochodów nie wyjedzie w tym roku z fabryk z powodu braku podzespołów. Za brakiem dostępnych nowych aut rośnie zwiększenie cen samochodów używanych, sięgających już 20%.

TO NIE KONIEC, ROK TYGRYSA NADCHODZI..

.. a wraz z nim 31. stycznia chińska gospodarka rozpoczyna ogólnokrajową przerwę świąteczną. Co roku, przed w trakcie i po powszechnych chińskich wakacjach, obserwujemy zasadnicze trudności logistyczne. Warto spojrzeć do przodu i wziąć pod uwagę, że problemy przełomu roku, mogą się rozciągnąć na następne miesiące.

EURO ROŚNIE < – > ZŁOTÓWKA TRACI

Rekordowy spadek wartości złotówki owocuje wzrostami cen. Wszystkie drony lub podzespoły do nich kupowane są w walutach obcych. Ma to bezpośredni wpływ na wzorst cen bezzałgowoców który ma już miejsce. Z uwagi na trzy czynniki, ceny transportu, braki surowców i kurs euro, po raz pierwszy mamy do czynienia z tak nieprzewidywalną sytuacją. Jedno jest pewne, ceny dronów będą dużo wyższe w przyszłym roku.

MAGAZYNY AERODRON

W chwili obecnej w zakresie dronów profesjonalnych dysponujemy jeszcze pojedynczymi sztukami modeli DJI i AUTEL. oraz zabezpieczamy stany YUNEEC. Wszystkim instytucjom i firmom planującym zakupy dronów w tym roku i przyszłym kwartale, radzimy składanie zamówień i rezerwacji w jak najszybszym terminie. Umożliwiamy finansowanie zakupów w ramach leasingu.

Zapraszamy do kontaktu!